Безплатне отримання ОЗ від резидента
Договір безплатного отримання майна (далі – ОЗ) – це по суті договір дарування. Укладення таких договорів регламентується гл. 55 Цивільного кодексу (далі – ЦК; ст. 717–728 ЦК).
За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому іншій стороні (обдаровуваний) майно (дар) у власність (ч. 1 ст. 717 ЦК). Обов'язок передати дар у майбутньому означає, що дар буде переданий через якийсь строк або у разі настання відкладальної обставини (ст. 723 ЦК).
Для довідки. Відкладальною називається обставина, яка невідомо, коли настане і чи настане взагалі.
Договір дарування з юрособою повинен бути укладений у простій письмовій формі (ст. 208, 719 ЦК). Але договір дарування нерухомості повинен бути посвідчений нотаріально (ст. 719 ЦК). Рекомендуємо посвідчити у нотаріуса і договір дарування транспортного засобу, щоб не мати проблем при його реєстрації в МВС (докладніше див. «Придбання основних засобів за власні кошти»).
Будьте обачні! Госптовариства мають право укладати між собою договори дарування, тільки коли таке право прямо передбачене в їх установчих документах (статуті, положенні про юрособу) (ч. 3 ст. 720 ЦК).
Докладніше про правові аспекти в договорах дарування див. публікації «Укладаємо договір дарування», «Договір дарування: правові аспекти».
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року