• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Дивіденди учасникам ТОВ та ФГ: порядок оподаткування

Олена Ткаченко

12.03.2018 1800 0 2

Дивіденди учасникам ТОВ та ФГ: підстави та періодичність виплати

Акценти статті:

  • як оподатковувати дивіденди, що виплачуються фізособам-учасникам (засновникам);
  • коли слід сплатити податки;
  • як відобразити дивіденди у звітності.

Дивідендами вважається платіж, що здійснюється юридичною особою, у тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь їх власника, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (пп. 14.1.49 Податкового кодексу, далі – ПК).

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини).

Нагадаємо, що в разі виплати дивідендів фермерським господарством (далі – ФГ) визначений дохід (прибуток) розподіляється між членами господарства пропорційно до трудового внеску кожного з них. Право членів на оплату своєї трудової участі у веденні ФГ забезпечується та регулюється положеннями статуту ФГ. Отже, особами, які виплачують дивіденди, є не лише емітенти корпоративних прав, а й інші юрособи (зокрема, ФГ).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали