• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Повернення товару: як провести через РРО

03.03.2020 423 0 0

РРО: нові правила застосування

У консультації розповімо, які дії повинен виконати касир, який працює із РРО, у випадку повернення товарів та анулювання помилкової розрахункової операції.

Насамперед зазначимо, що, якщо товари були продані за готівку із застосуванням РРО, їх повернення також повинне здійснюватися через РРО. Тобто ця операція супроводжується оформленням Фіскального касового чека за формою № ФКЧ-2 (додаток 2 до Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.16 р. № 13). Гроші видаються покупцеві шляхом реєстрації від’ємної суми.

Якщо алгоритм роботи РРО не забезпечує окремого накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум розрахунків, тоді (п. 7 розд. III Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.16 р. № 547, далі - Порядок № 547/1):

  • дозволяється зареєструвати видання коштів за допомогою операції «Службова видача»;
  • забороняється реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно».

Також слід пам’ятати, що коли сума коштів, виданих при поверненні товару, перевищує 100 грн, матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видання коштів. У ньому необхідно вказати (п. 8 розд. III Порядку № 547/1):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали