• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Стосовно «сплячого» ФОП відкрито виконавче провадження: що робити?

01.07.2020 880 0 0

Ситуація. У травні цього року був прийнятий закон, що передбачає списання заборгованості з ЄСВ підприємцям, які не провадили діяльність із 2017 року. Проте матеріали за донарахованими сумами ЄСВ, пені та штрафу податківці вже встигли передати до державної виконавчої служби.

Суть проблеми. Виконавча служба може примусово стягнути суму ЄСВ-заборгованості, яка підлягає списанню. А тоді вже неможливо буде повернути гроші назад, це прямо передбачено законом. Як і що потрібно зараз зробити «сплячому» підприємцеві, щоб виконавці не стягнули суму ЄСВ-заборгованості до того, як податковий орган її спише?

Зверніть увагу: у статті ми використовуємо абревіатуру ФОП (фізособа-підприємець), яка часто звучить на практиці. Які дії потрібно зробити, щоб списати заборгованість з ЄСВ і санкцій, ми вже пояснювали (див. «Як «сплячому» підприємцеві списати ЄСВ за минулі періоди»). Про те, як «сплячим» ФОП скласти Звіт з ЄСВ див. «ЄСВ: як «сплячому» підприємцеві відзвітувати за минулі періоди, щоб йому списали борг».

А зараз давайте перейдемо до теми нашої статті.

Законом від 13.05.20 р. № 592-IX (далі – Закон № 592) були внесені зміни до Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску...» (далі – Закон № 2464). А саме: розд. VIII Закону № 2464 був доповнений п. 915, яким передбачено, що за заявою платника списанню підлягають суми недоїмки з ЄСВ, а також штрафу і пені, нараховані за період з 01.01.17 р. до дня набуття чинності Закону № 592.

Стосується ця норма, зокрема, підприємців-загальносистемників, які не провадили діяльність у зазначений період («спали»). Які документи, у які строки і куди подавати для списання заборгованості – у законі сказано. А ось що робити, коли вже відкрито виконавче провадження – про це в законі жодного слова. Тому в цьому питанні орієнтуватимемося на інші норми законодавства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали