• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Торгівля з оптового складу: чи застосовувати РРО?

Мария Ильина

14.01.2015 424 0 1

Підприємство реалізує товари на оптовому складі. Покупці розраховуються готівкою в касі підприємства, яка розташована за межами території складу. Чи потрібно в цьому випадку застосовувати РРО при розрахунках з покупцями?

Так, потрібно.

За загальним правилом РРО застосовуються при розрахункових операціях у готівковій або безготівковій формі (див. преамбулу Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі – Закон № 265).

А що таке розрахункова операція? Це будь-яка з таких дій (ст. 2 Закону № 265):

  • отримання від покупця готівки, платіжних карток тощо в місці реалізації товарів (послуг);
  • видача готівки за повернений покупцем товар (за ненадану послугу);
  • оформлення розрахункового документа про оплату товару (послуги) в безготівковій формі банком покупця, а в разі повернення товару (відмови від послуги), оплаченого платіжною карткою, – оформлення розрахункових документів про перерахування коштів назад до банку покупця.

Також нагадаємо, що місце проведення розрахунків – це:

  • місце, де відбуваються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) і зберігається виручка від реалізації;
  • місце, де покупець отримує товари (послуги), заздалегідь оплачені із застосуванням платіжних карток тощо.

У вас на підприємстві місце проведення розрахунків – каса. Тут від покупців приймають оплату готівкою (відбуваються розрахункові операції), а на складі покупці отримують товар.

Але ж склад належить вашому підприємству, не чужому? Отже, згідно із загальними правилами підприємство повинне застосовувати РРО в місці проведення розрахунків при оплаті товарів, які відпускаються зі складу.

Тепер пояснимо один нюанс. Як виняток, РРО не застосовується, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) розрахунки в готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо) (п. 12 ст. 9 Закону № 265).

Що це означає? Це означає, що закон дозволяє не застосовувати РРО тільки в місці отримання товарів (у нашому випадку це оптовий склад), а не звільняє суб’єктів господарювання від застосування РРО при розрахунках з покупцями. Саме таке трактування вищезгаданої норми наведено в постанові ВСУ від 02.04.13 р. і листі ДПАУ від 06.07.09 р. № 14083/7/23-7017/572 (пп. 2.2.16)

Таким чином, на складі РРО не потрібний, а в касі підприємства РРО треба встановити і застосовувати при розрахунках з покупцями за товари, які відпускає склад.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Торгівля з оптового складу: чи застосовувати РРО?