• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З якої дати треба встановлювати прогнозний ліміт каси, щоб уникнути штрафу?

Підприємство переходить на розрахунки готівкою і встановлює прогнозний ліміт залишку каси. З якої дати вести відлік перших трьох місяців роботи з готівкою, якщо перша готівкова операція була в кінці місяця? Чи можна почати відлік з 1-го числа нового місяця?

Не радимо. Ведіть відлік із дати першого розрахунку готівкою. Таку рекомендацію НБУ дав ще в листі від 14.02.07 р. № 11-213/599-1576. До речі, аналогічне роз'яснення розміщено на сайті ДФСУ (ЗІР, категорія 109.16).

Нагадаємо, що новостворене підприємство на перші три місяці роботи має право встановити ліміт каси на підставі прогнозних розрахунків (п. 5.2 Положень № 637, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12. 04 р. № 637, далі – Положення № 637). Таке саме право надано підприємству, яке починає застосовувати розрахунки готівкою.

Що буде, якщо не враховувати кінець місяця? Наприклад, що відбудеться, якщо у вас перший розрахунок готівкою відбувся 28 липня, а ви вирішили «не бути дріб'язковими» та встановити прогнозний ліміт каси з 1 серпня? При цьому за договором із банком ви зобов'язані здавати понадлімітну виручку щодня.

Тоді вся сума готівки, не здана в банк за 28, 29, 30, 31 липня, вважатиметься понадлімітною (п. 5.8 Положень № 637). А за таке порушення передбачено штраф у двократному розмірі понадлімітної суми за кожен день (ст. 1 Указу Президента від 12.06.95 р. № 436/95).

Крім того, через три місяці вам треба буде переглянути прогнозний розрахунок і протягом двох тижнів затвердити ліміт каси вже за фактичними даними. І якщо ви встановите фактичний ліміт пізніше 12 листопада (цього дня закінчиться двотижневий строк), то в період із 13 листопада до дати встановлення фактичного ліміту ви знову ризикуєте «заробити» той самий штраф (див. вище). Адже якщо виявиться, що прогнозний ліміт більший, ніж розрахований за фактичними показниками, то сума перевищення над фактичним лімітом уважатиметься понадлімітною (п. 5.8 Положення № 637).

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

З якої дати треба встановлювати прогнозний ліміт каси, щоб уникнути штрафу?