• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

РРО: зміни – 2017

До Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) унесено зміни Законом № 1791.

Із 1 січня 2017 року розширено коло СГ, які зобов'язані застосовувати РРО або РК (у випадках, передбачених ст. 10 Закону № 265). У це коло потрапили всі торговці технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту.

Так, при розрахунках із покупцями такої техніки тепер РРО або РК повинні будуть застосовувати також:

  • її виробники (для них скасовано пільгу, передбачену п. 1 ст. 9 Закону № 265);
  • підприємці – платники ЄП незалежно від обсягу доходу (навіть якщо він менше 1 млн грн.);
  • фізособи, які торгують на ринках за готівку;
  • торговці при продажу техніки в кіосках, із лотків і розносок. Але ж до 1 січня 2017 року при продажу непродовольчих товарів (крім алкогольних напоїв і підакцизних товарів) РРО та РК не застосовувалися, якщо більше 50 % товарообороту становили газети, журнали та інші видання, листівки, конверти, знаки поштової оплати.

Що ж відноситься до технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту?

Для цілей застосування РРО таке визначення треба брати із Закону від 12.05.91 р. № 1023-XII «Про захист прав споживача». Технічно складні побутові товари – це непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, обладнання та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами та на які встановлено гарантійний строк (новий п. 251 ст. 1 Закону № 1023). Перелік груп таких товарів для цілей застосування РРО повинен установлювати КМУ (ст. 2 Закону № 265).

За інформацією, яка розміщена на сторінці Мінфіну в Facebook, це повинен бути новий перелік. Застосовувати діючий Перелік, затверджений постановою КМУ від 11.04.02 р. № 506, на думку Мінфіну, не треба.

Зазначимо, що КМУ повинен розробити новий перелік до 31.03.17 р. А поки немає нового переліку, то й штрафні санкції за проведення розрахункових операцій із продажу технічно складних побутових товарів без РРО, на думку Мінфіну, застосовуватися не повинні.

І ще одна зміна в Законі № 265. Ті СГ, які торгують пальним, повинні забезпечити попереднє програмування його найменування, із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД. За невиконання цієї вимоги передбачено штраф 85 грн. (п. 6 ст. 17 Закону № 265).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

РРО: зміни – 2017