Реєстрація розрахункових книжок
27.02.2015 1378 0 0
Розрахункові книжки (далі – РК) реєструються в тому податковому органі, у якому була зареєстрована книга обліку розрахункових операцій (далі – КОРО). Реєстрація РК здійснюється за правилами, установленими підрозд. 1 розд. III Порядку, затвердженого наказом Міндоходів від 28.08.13 р. № 417 (далі – Порядок № 417). Розглянемо докладніше дію суб'єкта господарювання (далі – СГ) при реєстрації РК.
Етап 1. Підготовка РК до реєстрації
РК складається з розрахункових квитанцій. Бланк квитанції виготовляється друкарським способом, а окремі реквізити заповнюються від руки або шляхом нанесення штампів при реєстрації розрахункових операцій без застосування РРО.
Розрахункові квитанції бувають звичайні (за формою № РК-1, наведеною в додатку 3 до Положення, затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614, далі – Положення № 614) і спрощені (за формою № РК-2, наведеною в додатку 8 до Положення № 614). Нагадаємо, що спрощені розрахункові квитанції використовуються (п. 12.1 Положення № 614):
- при розрахунках за товари або послуги (за винятком алкогольних напоїв і тютюнових виробів), якщо загальна сума покупки не перевищує 10 грн.;
- продажу квитків тривалого користування (на декаду і більше) на проїзд у міському або приміському транспорті, якщо такі квитки є документами суворої звітності;
- видачі коштів за прийняту в населення вторсировину (за винятком металолому).
РК повинна бути зброшурована. Книжка складається з блоків послідовно пронумерованих розрахункових квитанцій і реєстраційної сторінки (її форму наведено в додатку 6 до Поряд-ку № 417). Крім того, РК повинна скріплятися виробником з використанням машинного способу, який не дозволяє вилучити корінець розрахункової квитанції без порушення засобу контролю.
Перед реєстрацією РК необхідно (п. 3 підрозд. I розд. III Порядку № 417):
- заповнити на реєстраційній сторінці рядки, що містять найменування, ідентифікаційний код СГ за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер з ДРФО, найменування й адресу господарської одиниці;
- переконатися, що в РК відсутні квитанції із серіями і номерами, що повторюються. Нагадаємо, що серії та номери розрахункових квитанцій одного виду, зареєстрованих окремим СГ, не повинні повторюватися в рамках розрядності серіїв і номерів.
Етап 2. Подання документів на реєстрацію
Реєстрація першої РК здійснюється разом з реєстрацією КОРО на окрему господарську одиницю або на РРО. Для реєстрації другої та подальших РК необхідно подати реєстраційну заяву (дода-ток 3 до Порядку № 417).
Етап 3. Реєстрація РК у податковому органі
Якщо підстави для відмови в реєстрації РК (вони такі самі, як і для відмови в реєстрації КОРО, докладніше див. на с. 14 цього номера) відсутні, посадова особа податкового органу не пізніше двох робочих днів із дня отримання реєстраційної заяви зареєструє РК (внесе дані до інформаційної системи ДФС).
При реєстрації в податковому органі РК присвоюється номер, що складається з фіскального номера першої КОРО і проставленого через дріб порядкового номера РК і літери «к» (квитанція). Якщо реєструється РК, що складається зі спрощених розрахункових квитанцій, тоді до номера РК додається літера «с» (спрощена).
Етап 4. Підготовка РК до використання
Перед використанням РК потрібно заповнити на всіх розрахункових квитанціях такі реквізити: найменування підприємства (П. І. Б. для підприємця); ідентифікаційний код ЄДРПОУ (номер ДРФО) або податковий номер платника ПДВ. Якщо РК складається зі спрощених розрахункових квитанцій, тоді СГ повинен заповнити тільки другий реквізит на всіх квитанціях.
Коментарі до матеріалу