• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розрахункові документи оформлено з порушенням: які наслідки для підприємства?

Підзвітною особою були подані до бухгалтерії такі розрахункові документи:

1. Товарний чек, у якому не була зазначена назва постачальника.
2. Фіскальний чек, у якому не зазначено найменування товарів, а проставлено тільки їх коди.
3. Нефіскальний чек за придбаний принтер.

Чи буде підприємство-покупець нести відповідальність за порушення, допущені в цих документах?

Перш за все скажемо, якими законодавчими нормами передбачено відповідальність суб'єкта господарювання за порушення порядку проведення розрахункових операцій:

  • ст. 17 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) – її дія поширюється на продавців товарів (послуг), а на покупців таких товарів (послуг) цей вид відповідальності не поширюється;
  • ст. 1 Указу Президента від 12.06.95 р. № 436/95 (далі – Указ № 436) – відповідальність поширюється як на продавців, так і на покупців.

Розглянемо, чи застосовується відповідальність, установлена для покупця ст. 1 Указу № 436, у нашій ситуації. Отже, підзвітною особою передано до бухгалтерії неправильно оформлені документи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали