• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Продаж корпоративних прав за готівку: чи потрібно застосовувати РРО?

ТОВ «Орбіта» є засновником ТОВ «Мавка» та згодом виходить зі складу за-сновників цього товариства і продає свою частку (корпоративні права) фізичній особі. Чи може ТОВ «Орбіта», яке не використовує у своїй діяльності РРО і не є підприємством торгівлі, громадського харчування та послуг, прийняти готівкові кошти від фізособи за передані (продані) їй корпоративні права без застосування реєстратора?

Основним нормативно-правовим актом, що регулює готівкові розрахунки, є спеціальний Закон від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265). Установлення вимог до проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу, заборонено.

Нормою ст. 2 Закону № 265 визначено, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівки за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа з оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

У разі якщо згідно з рішенням засновників суб’єкта господарювання буде здійснено продаж корпоративних прав або частку паю одного із заснов-ників, то в цьому випадку розрахункової операції у розумінні Закону № 265 немає. Оскільки відповідно до Закону № 265 корпоративні права не можна вважати ні послугою, ні товаром.

Розрахунок може бути проведений через касу суб’єкта господарювання з дотриманням граничних сум розрахунків, передбачених постановою Правління НБУ від 06.06.13 р. № 210, на підставі рішення засновників.

Водночас за необхідності таку операцію можна провести через банківську установу:

  • або із переказом коштів із рахунка фізичної особи на рахунок суб’єкта господарювання,
  • або із внесенням готівки на рахунок цього суб’єкта через касу банку. 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Продаж корпоративних прав за готівку: чи потрібно застосовувати РРО?