• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Застосування РРО в інтернет-торгівлі

03.03.2020 327 0 0

РРО: нові правила застосування

Інтернет-магазини на сьогодні здобули широкого розповсюдження по всій Україні. І, звичайно, що, реалізуючи товари або послуги, такі магазини отримують оплату від покупців готівкою (при відпуску товарів або послуг у своєму офісі, доставці кур’єром і т. п.) або в безготівковій формі із застосуванням банківських платіжних карток. Порядок проведення розрахунків у сфері електронної комерції (у тому числі й в інтернет-магазинах) регулюється ст. 13 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265), який є профільним для цього виду діяльності. Однак не варто забувати й про вимоги Закону № 265, згідно з якими при замовленні та/або отриманны оплати за товари (послуги) через Інтернет продавець зобов’язаний видати покупцеві чек РРО. Так чи може інтернет-магазин обійтися без РРО? Розглянемо це питання докладніше.

Згідно із ч. 1 ст. 13 Закону від 03.09.15 р. № 675-VIII (далі - Закон № 675) розрахунки у сфері електронної комерції можуть здійснюватися будь-якими способами, передбаченими законодавством України, зокрема шляхом безготівкового перерахування коштів із поточного рахунка покупця на рахунок інтернет-магазину, з використанням платіжних інструментів, електронних грошей, оплатою готівкою.

Нагадаємо, платіжний інструмент – це засіб певної форми на паперовому, електронному або іншому носії інформації, який використовується для ініціювання переказів. До платіжних інструментів відносяться документи на переказ коштів та електронні платіжні засоби (у т. ч. платіжні картки) (п. 1.31 Закону від 05.04.01 р. № 2346-III, далі - Закон № 2346).

Спосіб, строки та порядок розрахунків, обраний сторонами, указуються в електронному договорі, який інтернет-магазин укладає з покупцем (ч. 2 ст. 13 Закону № 675).

За Законом № 675. Продавець, оператор платіжної системи (платіжний посередник) або інша особа, яка отримала плату за товар (роботу, послугу), реалізований через інтернет-магазин, повинні надати покупцеві документ, який підтверджує факт отримання коштів і містить дату проведення розрахунків (ч. 3 ст. 13). Це може бути електронний документ, квитанція, товарний або касовий чек, квиток, талон або інший документ. Однак такий документ не є розрахунковим і підтверджує тільки факт ініціювання переказу коштів із картки покупця (лист НБУ від 28.11.19 р. № 57-0007/62082).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали