Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Застосування РРО на підприємствах ресторанного бізнесу

Акценти цієї статті:

  • коли підприємству ресторанного бізнесу можна працювати без РРО;
  • як програмувати РРО в ресторанному бізнесі.

Ресторанний бізнес – це сфера громадського харчування. Суб'єкти господарювання (далі – СГ), які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток тощо) у сфері громадського харчування, повинні застосовувати РРО. Це загальне правило, установлене ст. 3 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (далі – Закон № 265).

Це означає, що такі СГ зобов'язані:

  • проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи РРО. А в окремо передбачених випадках – застосовувати розрахункові книжки;
  • роздруковувати фіскальні чеки за формою № ФКЧ-1 (додаток 1 до Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.16 р. № 13, далі – Наказ № 13, Положення № 13) і видавати їх клієнтам;
  • видавати клієнтові, який відмовляється від отримання передоплаченої послуги (наприклад, від заздалегідь оплаченого банкету), фіскальний касовий чек видачі коштів (форма № ФКЧ-2 згідно з додатком 2 до Положення № 13).

Завважимо, що звільнення від РРО при продажу продукції власного виробництва (п. 1 ст. 9 Закону № 265) не поширюється на підприємства громадського харчування.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали