• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство отримало в касі банку готівку для видачі позики працівникові. Але цього дня працівник не зміг забрати гроші, вони залишилися в касі, через що на кінець дня було перевищено встановлений ліміт каси. Позику було видано працівникові наступного дня. Чи вважається це порушенням? Якщо так, то які штрафи загрожують підприємству?

Ольга Целуйко

20.10.2014 195 0 0

Той факт, що гроші «переночували» в касі підприємства, не є порушенням. Те, що гроші було видано співробітникові наступного дня, теж не порушення. Жодні штрафи вашому підприємству не загрожують. Пояснимо детальніше.

Як відомо, підприємство має дотримуватися правил, установлених Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637).

У п. 2.10 Положення № 637 сказано, що готівка, отримана в банку на виплати, не пов'язані з оплатою праці, має видаватися з каси підприємства того самого дня. А якщо гроші не було видано того самого дня і при цьому на кінець дня ліміт каси було перевищено – їх треба здати назад до банку не пізніше наступного робочого дня банку. Виходить, вам треба було здати гроші до банку, потім тут же взяти їх назад, щоб виплатити позику працівникові.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали