• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство має мережу торговельних точок (відокремлених підрозділів), які реалізують товар, що надходить, за готівку. Виручку відокремлені підрозділи здають до центральної каси підприємства. Чи можна під час розрахунку ліміту центральної каси враховувати виручку відокремлених підрозділів?

Ольга Целуйко

20.10.2014 172 0 0

Так, можна.

По-перше, для кожного підприємства та його відокремленого підрозділу встановлюється окремий розрахунок ліміту (п. 5.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637, далі – Положення № 637). Отже, такі ліміти й розраховуються окремо.

По-друге, ліміт каси підприємства встановлюють на основі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або їх середньоденної видачі з каси. Який варіант обрати, вирішує керівник підприємства або уповноважений ним співробітник (п. 5.3 Положення № 637).

Припустимо, вирішено взяти за основу середньоденне надходження готівки до каси, а одним із джерел надходження є виручка (частина виручки) відокремлених підрозділів. Тоді суми готівкової виручки, які надходять із відокремлених підрозділів, можна враховувати під час складання розрахунку ліміту центральної каси.

Не включаються до розрахунку ліміту каси лише готівкові кошти, отримані з банку.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Підприємство має мережу торговельних точок (відокремлених підрозділів), які реалізують товар, що надходить, за готівку. Виручку відокремлені підрозділи здають до центральної каси підприємства. Чи можна під час розрахунку ліміту центральної каси враховувати виручку відокремлених підрозділів?