• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Отримали гроші за товар через ПТКС банку? РРО застосовувати не обов'язково!

21.12.2018 71 0 0

Індивідуальна податкова консультація від 18.10.18 р. № 4479/6/99-99-14-05-01-15/ІПК (далі – ІПК № 4479) буде корисна інтернет-торговцям. У ній ДФС дозволила не застосовувати РРО при отриманні оплати від покупця через платіжні системи або програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС) банків. При цьому оплата повинна бути зарахована на поточний рахунок згідно з накладною, рахунком тощо.

Аналогічну думку податківці висловлювали і в ІПК від 31.10.17 р. № 2453/6/99-99-14-05-01-15/ІПК. І такий висновок цілком логічний. Адже в цьому випадку готівку від покупців приймає не продавець, а банк.

А що робити? коли гроші отримані через ПТКС, що не належать банкам? Адже, згідно з п. 1 постанови Правління НБУ від 12.02.13 р. № 42, крім банків переказ коштів можуть проводити юрособи – комерційні агенти банків і небанківські фінансові установи, що мають відповідну ліцензію.

Як і при переказі грошей через ПТКС банку, продавцеві гроші надходять від юрособи в безготівковій формі на поточний рахунок у банку. Тому і в цій ситуації продавець також не повинен пробивати чек РРО – це логічно.


Індивідуальна податкова консультація
Державної фіскальної служби України
від 18.10.18 р. № 4479/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула запит ТОВ <...> щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки за готівку, є Закон України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України (далі –Кодекс), заборонено.

Статтею 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Отже, якщо споживач замовив товар і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних систем або програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС), які належать банкам, і зарахування коштів було проведено на ваш розрахунковий рахунок відповідно накладної, рахунку-фактури (тощо), застосування РРО є необов’язковим.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали