• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Отримання готівки з картки на касі магазину: вигоди, ризики та обмеження

23.06.2018 1879 0 1

Видача готівки покупцям при розрахунках через термінал
Видача готівки торговцями: документальне оформлення та бухгалтерські тонкощі

Із цієї статті ви дізнаєтеся: що являє собою послуга з видачі готівки покупцеві через POS-термінал, установлений на касі магазину, і в чому її особливості.

Що можна зробити на практиці: оцінити вигоди від надання такої послуги і вжити заходів щодо мінімізації ризиків та обмежень, які можуть виникнути.

Українські банки почали тестувати сервіс, що дозволяє знімати готівку з картки на касі магазину через POS-термінал. Можливість зняти готівку не відходячи від каси передбачена нормою п. 1.42 Закону від 05.04.01 р. № 2346-III «Про платіжні системи і переказ коштів в Україні». Але поки що не реалізована.

Пояснимо, як це має працювати на практиці. Покупець розплачується за товар за допомогою платіжної картки й одночасно запрошує у касира потрібну суму готівки. Якщо банк схвалює транзакцію за карткою, то покупець оплачує покупку, касир видає йому готівку з каси, а загальна сума транзакції з картки покупця зараховується на поточний рахунок роздрібного торговця. При цьому сума готівки, яку можна зняти з картки в касі магазину, скоріше за все, буде обмежена: прив'язана до суми покупки або встановлена у вигляді фіксованої суми (ліміту).

На замітку! Зняти готівку з картки можна в магазинах різних країн, наприклад у США, Великобританії, Німеччині – у супермаркетах, аптеках, на заправках. Ліміти зняття готівки встановлюють самі торговці. Практично скрізь обов’язковою умовою є здійснення купівлі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали