• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Платіжні сервіси при оплаті товарів (послуг)

На сьогодні оплата товарів може здійснюватися за допомогою різних платіжних сервісів. У консультації розглянемо, як оплатити товари в інтернет-магазинах через такі сервіси, як інтернет-банкінг, LiqРay, платіжний посередник (наприклад, portmone.com), і в яких випадках постачальник повинен видати покупцю чек РРО.

Згідно з ч. 1 ст. 13 Закону № 675 розрахунки у сфері електронної комерції можуть здійснюватися з використанням платіжних інструментів, електронних грошей (детальніше див. «Електронні гроші»), шляхом переказу коштів або оплати готівкою, а також іншими способами, передбаченими законодавством України.

Продавець, оператор платіжної системи або інша особа, яка отримала плату за товар, повинні представити покупцю документ, що підтверджує факт отримання оплати та дату проведення розрахунків (ч. 3 ст. 13 Закону № 675).

Розрахунки через Інтернет можуть здійснюватися, зокрема, із застосуванням:

1.Інтернет-банкінгу. Це може бути: Приват-24 від ПриватБанку, Star24 від УкрСіббанку, Freebank від Банку Кредит Дніпро і т. п.

Через сервіси інтернет-банкінгу здійснюються різні перекази, причому як у гривні, так і в іноземній валюті. Механізм переказу залежить від можливостей сервісу. Так, деякі банки при розрахунках через інтернет-банкінг дозволяють користувачу вибрати варіант оплати: з поточного рахунка, до якого прив'язана картка, або з картки. Якщо ж система такого вибору не надає, платіж здійснюється з картки за замовчуванням.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали