Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Світло відключали: Z-звіт не друкували. Як уникнути штрафу?

Що зробило підприємство: у період відключення електроенергії у приміщенні, де використовується РРО, не зафіксувало цей факт документально, а також не надало доказів на свій захист у суді при оскарженні штрафу за нероздрукування Z-звіту.

Що треба було зробити: при перевірці надати всі можливі документи, що підтверджують відсутність електроенергії в приміщенні та застосування в цей період КОРО.

Як треба чинити

Усі знають, що підприємства у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг зобов'язані застосовувати РРО при розрахунках з покупцями. Також вони зобов'язані щодня за підсумками робочого дня роздруковувати фіскальні звітні чеки (далі – Z-звіт) і зберігати їх у Книзі обліку розрахункових операцій (далі – КОРО). Ця процедура, передбачена п. 9 ст. 3 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265), уже давно стала звичною для таких підприємств.

Якщо в приміщенні відключено подачу електроенергії, РРО працювати не може. У такому разі при розрахункових операціях слід перейти на використання КОРО і розрахункової книжки (ст. 5 Закону № 265). Проблема тільки в тому, що коли світло не з'явиться до кінця дня, неможливо буде роздрукувати Z-звіт.

Чим загрожує невиконання вимог

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали