• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Операції, передбачені статутом профспілкової організації, не приводять до втрати неприбуткового статусу

10.01.2019 12 0 0

Первинна профспілкова організація числиться в Реєстрі неприбуткових організацій та установ. Чи не втратить така організація неприбуткового статусу у випадку, якщо вона:

  • виплатить матеріальну допомогу своїм членам;
  • придбає спортивний інвентар і техніку?

Діяльність профспілкових організацій регулюється профільним Законом від 15.09.99 р. № 1045-XIV. А згідно зі ст. 14 даного Закону джерела надходження (формування) коштів і напрями їх використання визначаються в статутних документах профспілки.

У свою чергу, використання отриманих доходів (прибутку) виключно для фінансування витрат на своє утримання, для реалізації мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, установлених установчими документами, є обов'язковою умовою для всіх неприбуткових організацій (пп. 133.4.2 Податкового кодексу).

Тому, якщо статутом профспілки (її вищої організації) передбачена виплата матеріальної допомоги своїм членам, а також придбання спортивного інвентарю, то такі операції не змусять профспілкову організацію піти на загальну систему оподаткування.

До такого висновку дійшли фахівці ГУ ДФС у м. Києві в Індивідуальній податковій консультації від 12.12.18 р. № 5204/ІПК/26-15-12-03-11.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали