• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

НБУ відповів на проблемні питання щодо каси

26.03.2018 5095 1 4

Новий порядок ведення касових операцій викликав шквал запитань у бухгалтерів. Громадська організація «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» звернулася з офіційним листом до НБУ з проханням дати роз’яснення щодо проблемних питань касових операцій. І отримала відповідь. Ми наводимо наші запитання і даємо коментарі до отриманих від регулятора роз’яснень.

Для зручності в тексті будемо використовувати короткі назви двох документів:

Запитання 1. Який порядок оприбуткування готівки відокремленими підрозділами, що не ведуть касової книги на підставі п. 39 розд. IV Положення № 148?

Суть відповіді НБУ. Регулятор розглянув декілька способів здачі готівки в банк. На думку НБУ, коли готівкову виручку забирають інкасатори банку безпосередньо з місця проведення розрахунків (наприклад, з магазина), проводити операцію через касу (а отже, і вести касову книгу) – немає підстав, оскільки для підприємства це безготівкова операція.

Коментар до відповіді НБУ. Завважимо, що раніше такої ж думки дотримувалися і податківці. Так, у п. 4.3 Методичних рекомендацій, затверджених наказом ДПАУ від 23.04.09 р. № 210, сказано, що готівкова виручка відокремлених підрозділів підприємств, яка здається ними самостійно через інкасаторів банку і зараховується на рахунок підприємства в безготівковому порядку, не оформляється прибутковими і видатковими касовими ордерами в касі підприємства, оскільки безпосередньо не надходить до його каси. Такий самий висновок містить і нещодавнє роз’яснення в ЗІР (категорія 109.15). Проте є і прямо протилежна думка (див. Індивідуальну податкову консультацію ДФС від 06.03.18 р. № 899/ІПК/26-15-14-09-12).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали