• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

На скільки оштрафують за невидачу фіскального чека

13.08.2020 161 0 0

Ситуація. У ході фактичної перевірки магазину в серпні 2020 року було встановлено, що підприємство з початку місяця проводило розрахункові операції без застосування РРО і без видачі чека на такі суми: 3 серпня – 2 650 грн, 4 серпня – 1 800 грн, 6 серпня – 10 200 грн. За ці порушення контролери застосували до підприємства штрафні санкції на підставі п. 1 ст. 17 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) у розмірі: 265 грн (10 % х 2 650 грн за перше порушення) та 6 000 грн [50 % х (1 800 грн + 10 200 грн)] – за повторне порушення. Загальний розмір штрафу становить 6 265 грн.

Запитання. Чи правильно контролери розрахували суму штрафних санкцій? Ми вважаємо, що штраф має становити 1 465 грн [10 % х (2 650 грн + + 1 800 грн + 10 200 грн)]. Як визначається кількість порушень у сфері застосування РРО: за кількістю проведених перевірок чи за кількістю порушень, виявлених під час однієї перевірки?

Коротка відповідь. Формулювання п. 1 ст. 17 Закону допускає різне тлумачення. У цій ситуації для розрахунку штрафних санкцій контролери застосували підхід, викладений у роз'ясненні ДПС, що діє з 01.08.20 р. (ЗІР, категорія 109.20).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали