Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи можна безпечно зекономити на ЄСВ за ЦПД

14.03.2018 4838 0 6

Акценти статті:

  • за «довгостроковим» цивільно-правовим договором (далі – ЦПД) нарахування винагороди, а також нарахування і сплата ЄСВ, ПДФО і військового збору відбуваються в кінці строку дії договору – після підписання акта виконаних робіт;
  • цивільно-правовий договір, і особливо «довгостроковий», треба складати ретельно та юридично грамотно, щоб він не мав ознак трудового договору.

ЦПД на практиці користуються популярністю, незважаючи на ризики, пов'язані з їх застосуванням (див, наприклад, статтю «Приховані трудові правовідносини: чим ризикує роботодавець», і пильну увагу до них із боку контролюючих органів.

Сьогодні ми хочемо розібрати ситуацію, коли винагорода за ЦПД нараховується та виплаується в кінці строку дії договору (а не помісячно, як звичайно). Адже тут є свої вигоди та ризики.

Ситуація
Дві фізособи уклали з підприємством ЦПД. За умовами договору фізособа зобов'язується виконати певну роботу, але результат роботи не можна виміряти в процесі її виконання. Договір укладено із кожною фізособою на 4 місяці і передбачає виплату винагороди за якісно виконану роботу (про що будуть свідчити підписані сторонами акти) в розмірі: 14 400 грн. – Андрійку Якову Степановичу та 240 000 грн. – Бердо Савелію Матвійовичу.

На що звернути увагу в першу чергу:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали