• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може підприємець готівкову виручку залишити на ніч у скриньці РРО?

Підприємець на загальній системі оподаткування займається роздрібною торгівлею. Чи може він готівкову виручку залишати на ніч у скриньці РРО? Як провести таку операцію через РРО?

Так, підприємець може залишати готівкову виручку на ніч у скриньці РРО. Річ у тому, що для підприємців ліміт каси і строки здачі готівки в банк не встановлюються (п. 2.7 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637, далі – Положення № 637). Тому виручка підприємця, яка зберігається на місці проведення розрахунків, ніколи не буде понадлімітною. Отже, і штраф за перевищення ліміту, передбачений ст. 1 Указу від 12.06.95 р. № 436/95 (далі – Указ № 436), до підприємців не застосовується.

Протягом робочого дня при розрахунках з покупцями підприємець повинен застосовувати РРО і видавати покупцям фіскальні чеки. У кінці робочого дня треба зробити Z-звіт, вклеїти його до розд. I КОРО і заповнити розд. II КОРО. Оскільки денна виручка залишається на ніч у скриньці РРО, то операція «Службова видача» не виконується.

Крім того, суму денної виручки (у т. ч. і готівкової) у день її отримання треба оприбуткувати, тобто записати до графи 2 Книги обліку доходів і витрат (п. 5.6 Порядку ведення книги обліку доходів і витрат, затвердженого наказом Міндоходів від 16.09.13 р. № 481). Якщо суму готвкової виручки не записати до Книги в день її отримання, тоді така виручка вважатиметься неоприбуткованою (п. 1.2 Положення № 637). А за це порушення належить штраф у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми (ст. 1 Указу № 436).

Отже, виручка залишилася на ніч у скриньці РРО. Наступного дня – до проведення першої розрахункової операції – треба виконати операцію «Службове внесення». Така операція виконується для реєстрації суми готівки, яка зберігалася на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту (п. 6 розд. III Порядку, затвердженого наказом Міндоходів від 28.08.13 р. № 417). Якщо не виконати операцію «Службове внесення», то готівкова сума на місці проведення розрахунків не відповідатиме даним Х-звіту. А за таке порушення п. 1 ст. 17 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР передбачено штраф.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи може підприємець готівкову виручку залишити на ніч у скриньці РРО?