• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може бути нефіскальний чек РРО документом, що підтверджує підзвітні витрати?

Працівникові доручили купити канцтовари для підприємства. При їх купівлі за готівку в магазині йому видали нефіскальний касовий чек. Чи можна відшкодувати витрати працівника та відобразити затрати на підставі такого документа? Чи потрібно вимагати ще й товарний чек?

Відповідь залежить від того, який податковий статус має продавець канцтоварів.

Пояснимо докладніше.

Законом установлено, у яких випадках продавці не зобов'язані застосовувати РРО, а значить, не зобов'язані видавати покупцю фіскальний чек (докладно див. «Хто не зобов'язаний видавати чеки РРО і розрахункові квитанції»). Наприклад, звільнені від застосування РРО при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) підприємці – платники єдиного податку (п. 6 ст. 9 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі – Закон № 265).

Але в таких випадках продавець зобов'язаний видати покупцю товарів (послуг) на його вимогу чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передачу права власності на придбання (з метою виконання вимог Закону від 12.05.91 р. № 1023-XII «Про захист прав споживачів» – п. 15 ст. 3 Закону № 265).

Зауважимо, що платникам податків, які не зобов'язані застосовувати РРО, а можуть вести облік доходів і витрат у відповідних книгах, дозволено використовувати власні РРО без їх переведення у фіскальний режим роботи. Між контролюючим органом і таким платником може виникнути спір відносно обсягу продажів, який дозволяє не використовувати РРО. При вирішенні такого спору до уваги беруться чеки цих нефіскальних РРО – як документи, що підтверджують продаж товарів (ст. 13 Закону № 265).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали