• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Хто підписує касові ордери під час відпустки головного бухгалтера?

Марина Власова

30.11.2015 1518 0 0

Головний бухгалтер іде у відпустку. Хто повинен замість нього підписувати касові ордери? Чи може головний бухгалтер після повернення з відпустки ставити свій підпис на касових ордерах при перевірці документів?

Щоб відповісти на це запитання, звернемося до норм Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637).

Так, п. 3.3 та 3.4 Положення № 637 дозволено підписувати прибуткові та видаткові касові ордери головному бухгалтерові або особі, яка уповноважена на це керівником підприємства. Отже, коли головний бухгалтер іде у відпустку, його обов'язок із підписання касових ордерів треба покласти на іншого працівника підприємства (наприклад, на заступника головного бухгалтера, бухгалтера, директора). Для цього необхідно видати наказ по підприємству та ознайомити з ним такого працівника під підпис. Після повернення з відпустки головний бухгалтер може перевірити касові документи. Проте свій підпис на них він не повинен ставити, адже за оформлення документів у період його відпустки відповідав працівник, який виконував його обов'язки (п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88).

Для контролю за правильністю оформлення документів і залишком готівки в касі рекомендуємо провести інвентаризацію каси (порядок її проведення викладено в п. 4.10 Положення № 637).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Хто підписує касові ордери під час відпустки головного бухгалтера?