Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Хто повинен відправляти ДФС електронні копії розрахункових документів?

Сергій Мулін

09.01.2015 204 0 0

Підприємство застосовує РРО, який не виконує передачу електронної копії розрахункових документів. Що робити в такому випадку?

Із 1 січня 2015 року суб’єкти господарювання (далі – СГ), що застосовують РРО, повинні подавати до ДФС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані (п. 7 ст. 3 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР).

Виняток становлять ті СГ, які застосовують електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг). Раніше такі копії подавали тільки СГ, які застосовували РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та ЕККА з контрольною стрічкою в паперовому вигляді.

Порядок передачі інформації до органів ДФС по дротових або бездротових каналах зв’язку затверджено наказом Мінфіну від 08.10.12 р. № 1057. Якщо ж модель РРО не виконує передачу електронної копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, необхідно звернутися до центру сервісного обслуговування (далі – ЦСО) для перепрограмування РРО. Там вашому РРО замінять версію внутрішнього програмного забезпечення.

Далі ви маєте діяти, як сказано в п. 2 гл. 3 розд. II Порядку, затвердженого наказом Міндоходів від 28.08.13 р. № 417 (далі – Порядок 417). А саме – протягом 5 робочих днів, що настають за днем, коли виникли підстави для заміни реєстраційного посвідчення, слід подати до податкової за місцем реєстрації РРО:

  • реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація». У заяві вкажіть причину перереєстрації;
  • копію довідки про опломбування РРО за формою № 1-ЦСО. Взагалі копію кожної довідки про опломбування РРО, виданої ЦСО, слід подаватити до органів ДФС за місцем реєстрації РРО;
  • реєстраційне посвідчення на РРО.

Отримавши від вас заяву та документи, орган ДФС за два робочі дні проводить перереєстрацію РРО, тобто вносить зміни до інформаційної системи ДФС. А після цього видає вам нове реєстраційне посвідчення на РРО.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали