Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли продавець повинен видати касовий чек

Акценти цієї статті:

  • хто повинен застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО);
  • форма та обов'язкові реквізити чека РРО;
  • зразок.

Припустимо, ваше підприємство купує товари, послуги для господарських або інших потреб через підзвітну особу. У цьому випадку бухгалтерові потрібно знати, який документ можна прийняти у підзвіт, а який може викликати підозру у контролерів. Наприклад, поговоримо про чек РРО.

Суб'єкти господарювання (далі – СГ), які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів/послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані застосовувати РРО (ст. 3 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі – Закон № 265).

Із правила, установленого ст. 3 Закону № 265, є винятки. Так, СГ, які:

  • провадять види діяльності, зазначені в Переліку, затвердженому постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336, і дотримують вимоги цієї постанови про граничні обсяги розрахункових операцій – мають право не застосовувати РРО, а обійтися веденням розрахункових книжок з оформленням розрахункових квитанцій;
  • провадять види діяльності, перелічені в ст. 9 Закону № 265, або є підприємцями-єдинниками, які згідно з ПК не застосовують РРО, – можуть не застосовувати ні РРО, ні розрахункові книжки.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали