Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Яку суму готівки можна видати працівникові під звіт?

08.09.2014 1660 0 1

Підприємство видає працівникові під звіт 200 000 грн. для придбання сільськогосподарської продукції. Чи можна видати таку суму за одним видатковим касовим ордером? Чи діє обмеження готівкових розрахунків на операцію з видачі грошових коштів на закупівлю товарів?

У цьому випадку сама видача готівкових коштів у розмірі, що перевищує 150 000 грн., ще не означає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги). Погодьтеся, що працівник може закупити сільгосппродукцію і на меншу, і на більшу суму (наприклад, за рахунок власних коштів).

Тобто у момент отримання готівки працівником підприємства не відбувається придбання товарів (робіт, послуг), а здійснюється просто видача під звіт коштів на виробничі (господарські) потреби. А ось коли на цю готівку працівник почне придбавати сільгосппродукцію у фізичних осіб, тоді слід урахувати обмеження готівкових розрахунків з однією фізособою за день граничною сумою 150 000 грн. При цьому кількість фізичних осіб, у яких може бути придбана сільгосппродукція, не обмежена, проте сума, яка може бути виплачена кожній із них, не повинна перевищувати вищезгадану величину.

Звертаємо увагу на те, що обмеження стосуються також розрахунків за товари, які отримуються на виробничі або господарські потреби за готівку, отримані за допомогою електронного платіжного засобу. Значить, якщо поряд не було терміналу (для безготівкового переказу грошей), а був банкомат і саме в ньому було знято готівку, то це не може служити підставою для визнання таких розрахунків безготівковими. Отже, платіж на адресу однієї фізособи протягом дня також не повинен перевищувати 150 000 грн.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали