• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як проводити розрахунки з пасажирами при продажу квитків у салоні автобуса?

Підприємець – платник єдиного податку третьої групи займається міжміськими пасажирськими перевезеннями автомобільним транспортом. У вересні дохід підприємця перевищив 1 млн грн. Яким чином йому з 1 жовтня 2015 року слід проводити готівкові розрахунки з пасажирами в салоні автобуса і який розрахунковий документ при цьому видавати:

– чи потрібно обов'язково застосовувати РРО і видавати покупцям чек РРО;

– чи замість РРО можна застосовувати книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) та розрахункові книжки (далі – РК)?

Статтею 296.10 Податкового кодексу (далі – ПК) визначено, що РРО не застосовуються платника-ми єдиного податку другої і третьої груп (фізосо-би-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО розпочинається з 1-го числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Оскільки підприємець – платник єдиного податку перевищив 1 млн грн., то відповідно до п. 296.10 ПК застосування РРО є обов’язковим.

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), дія якого поширюється на всіх суб’єктів господарювання (далі – СГ), їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) СГ, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону № 265 СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, із додержанням установленого порядку їх застосування.

З урахуванням специфіки проведення діяльноті, а саме пасажирські перевезення автомобільним транспортом, підприємець може використовувати будь яку модель портативного РРО.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Як проводити розрахунки з пасажирами при продажу квитків у салоні автобуса?