• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як надавати РРО звітність при відключенні електроенергії

На період відключення електроенергії (або на період виходу з ладу РРО) для реєстрації розрахункових операцій підприємство використовує РК. Чи потрібно подавати Звіт за формою № ЗВР-1 за період, протягом якого використовувалися квитанції?

Уважаємо, що не потрібно:

по-перше, уся інформація про розрахункові операції, проведені за період відключення електроенергії (або поломки) за допомогою квитанцій з РК, повинна бути внесена до РРО після відновлення подання електроенергії (або після усунення поломки) – перед реєстрацією першої розрахункової операції (п. 9 розд. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міндоходів від 28.08.13 р. № 417). Відповідно, така інформація в повному обсязі буде передана до органу ДФС дротовими і бездротовими каналами зв'язку. Тому дублювати її у Звіті немає необхідності (і більше того, якщо інформація потрапить і до Звіту, і буде передана в електронному вигляді, то відбудеться її задвоєння, про що потрібно буде додатково письмово повідомляти орган ДФС);

  • по-друге, навіть п. 3 Порядку, затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614 (далі – Порядок № 614),
  • яким регламентується подання Звіту, передбачено, що суми розрахунків, здійснених із використанням РК і згодом проведених через РРО (як у нашому випадку), у Звіті не відображаються.

Уважаємо, що це правило повинне працювати і за ситуації, коли дати відключення і відновлення роботи РРО припадають на різні місяці (наприклад, якщо РРО вийшов з ладу 30.03.15 р., а відновив роботу 01.04.15 р., і ці два дні в різних місяцях СГ використовував РК). Раніше у такому разі операції, оформлені за допомогою РК, рекомендувалося відображати у Звіті (щоб не перекрутити картину загального обсягу операцій за місяць). Але зараз, на нашу думку, такої необхідності немає. Крім того, завважимо, що штрафи за неподання Звіту мінімальні (див. вище за текстом).

Зверніть увагу! Необхідність подання звітності до органу ДФС може виникнути в тому випадку, якщо РК у звітному місяці закінчиться. Адже, як відомо, про РК, що закінчилися, необхідно повідомляти орган ДФС Довідкою про використані розрахункові книжки (додаток 1 до Поряд-ку № 614). Уважаємо, що коли РК закінчиться, до органу ДФС необхідно буде подати окремо Довідку про РК, що закінчилася.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Як надавати РРО звітність при відключенні електроенергії