• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як навести порядок у платежах за допомогою платіжного календаря

Ольга Целуйко

16.03.2018 3048 0 4

У чому полягає проблема: бюджет руху грошових коштів (БРГК) на місяць складено, але виникли термінові непередбачувані платежі. Що оплачувати відразу, а що ні? Як упорядкувати оплати контрагентам і на підставі чого приймати правильні управлінські рішення?

Чим допоможе рішення: наведені зразки платіжного календаря та заявки на оплату допоможуть навести порядок у платежах із найменшими затратами.

Бухгалтерам, які ведуть управлінський облік, зокрема систематично складають БРГК на період (від місяця до дня), знайома ситуація, коли виникають непередбачені платежі. Або, навпаки, відпадає необхідність в оплаті якихось рахунків. Або вносяться корективи в рахунки до оплати на збільшення (зменшення) суми.

Якщо в таких ситуаціях приймати рішення безсистемно, то хаос у платежах рано чи пізно вплине на фінансовий результат підприємства. Іншими словами, підприємство недоотримає прибуток.

Як це зазвичай відбувається? Накопичуються неоплачені рахунки, затримується виплата зарплати, несвоєчасно сплачуються податки і збори. Це призводить до нарахування штрафів, пені. Сировина, комплектуючі, матеріали для основного виробництва закуповуються невчасно. Отже, можлива сплата штрафів постачальникам або, наприклад, невигідні ціни. Наступне за цим порушення постачань сировини призводить до збоїв у процесі виробництва, подорожчання продукції. Від цього страждає реалізація. А починається все, як не дивно, із плутанини у платежах.

Для таких типових ситуацій бажано виробити єдиний підхід і закріпити його в управлінських документах підприємства. Інакше кажучи, максимально формалізувати бізнес-процес щоденних платежів. Вам знадобиться розробити два документи:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали