• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Інтернет-торгівля: новий порядок застосування РРО

Підприємство торгує товарами через інтернет-магазин. Чи повинне воно застосовувати РРО при продажу товарів, якщо покупці розраховуються готівкою?

Так, повинне. З 1 січня 2015 року при продажу товарів через інтернет-магазин за готівковий розрахунок потрібно застосовувати РРО і видавати покупцям фіскальні чеки.

До 2015 року при продажу товарів через систему електронної торгівлі (комерції) продавців звільняв від застосування РРО п. 13 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. № 265, далі Закон № 265 (у редакції, що діяла до 01.01.15 р.). Такий же висновок містився в ЗІР (категорія 109.03, на сьогодні роз'яснення втратило чинність).

Зараз ст. 3 Закону № 265 зобов'язує суб'єктів господарювання, що здійснюють розрахункові операції, зокрема у готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, проводити розрахунки на повну суму купівлі через зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи РРО.

Продавець повинен видати покупцеві при отриманні або поверненні товару, у тому числі замовленого або оплаченого через Інтернет, розрахунковий документ установленої форми на повну суму виконаної операції.

Під розрахунковою операцією (у частині готівкових розрахунків) у ст. 2 Закону № 265 розуміється прийняття від покупця готівкових кош-тів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг) або видача готівки за повернений покупцем товар (надану послугу).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали