• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Електронні гроші

Сьогодні придбання товарів через Інтернет стало дуже популярним. І багато інтернет-магазинів використовують при розрахунках із покупцями електронні гроші (далі – ЕГ). У консультації розглянемо, що являє собою цей засіб розрахунків і як відображаються віртуальні розрахунки в обліку їх учасників.

Що таке ЕГ?

ЕГ – одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засоби платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовими зобов'язаннями цієї особи. Таке зобов'язання виконується в готівковій або безготівковій формі (п. 15.1 Закону № 2346).

У якій сфері застосовуються розрахунки з використанням ЕГ?

ЕГ використовуються для розрахунків у сфері електронної комерції (п. 1 ст. 13 Закону № 675). Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 675 електронна комерція – це відносини, спрямовані на отримання прибутку, що виникають у ході здійснення правочинів із придбання, зміни або припинення цивільних прав та обов'язків, які вчиняються дистанційно з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, у результаті яких в учасників таких відносин виникають права та обов'язки майнового характеру.

Хто випускає ЕГ?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали