• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Доставка товарів додому кур’єром: як оформити розрахунки

21.04.2020 576 0 0

Зараз багато торговців приймають замовлення через Інтернет і доставляють товари додому. Але тут виникає питання про порядок розрахунків із клієнтами: чи треба застосовувати РРО, який розрахунковий документ слід видати тощо. У статті ви знайдете відповіді на ці запитання.

При доставці товарів додому РРО зобов'язані застосовувати:

  • усі юрособи незалежно від системи оподаткування;
  • усі підприємці на загальній системі оподаткування;
  • до 01.01.21 р. – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, якщо (п. 296.10 Податкового кодексу, далі – ПК; п. 18 розд. I Закону від 20.09.19 р. № 129-IX):
    – обсяг їх доходу за календарний рік перевищив 1 000 000 грн – незалежно від виду діяльності;
    – вони торгують технічно складними побутовими товарами, що потребують гарантійного ремонту, лікарськими засобами і виробами медичного призначення. При цьому обсяг їх доходу не має значення.

Важливий нюанс! РРО застосовується при здійсненні розрахункових операцій у місці проведення розрахунків (п. 1, 2 ст. 3 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі – Закон № 265).

При цьому розрахунковою операцією є приймання від покупців готівки, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), а також повернення грошей за повернений покупцем товар (не надану йому послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа про оплату в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або в разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів про перерахування коштів у банк покупця (ст. 2 Закону № 265).

Якщо покупець розраховується вдома, то місцем проведення розрахунків за доставлений товар буде, образно кажучи, його передпокій, сходова клітка або лавка біля під'їзду. А значить, саме в цьому місці і доведеться застосувати РРО. Тому для розрахунків з покупцями вдома придбавають портативну модель РРО.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали