Зараз багато торговців приймають замовлення через Інтернет і доставляють товари додому. Але тут виникає питання про порядок розрахунків із клієнтами: чи треба застосовувати РРО, який розрахунковий документ слід видати тощо. У статті ви знайдете відповіді на ці запитання.
При доставці товарів додому РРО зобов'язані застосовувати:
Важливий нюанс! РРО застосовується при здійсненні розрахункових операцій у місці проведення розрахунків (п. 1, 2 ст. 3 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі – Закон № 265).
При цьому розрахунковою операцією є приймання від покупців готівки, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), а також повернення грошей за повернений покупцем товар (не надану йому послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа про оплату в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або в разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів про перерахування коштів у банк покупця (ст. 2 Закону № 265).
Якщо покупець розраховується вдома, то місцем проведення розрахунків за доставлений товар буде, образно кажучи, його передпокій, сходова клітка або лавка біля під'їзду. А значить, саме в цьому місці і доведеться застосувати РРО. Тому для розрахунків з покупцями вдома придбавають портативну модель РРО.