• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи повинен єдинник другої групи при безготівкових розрахунках застосовувати РРО?

Підприємець – платник єдиного податку другої групи проводить розрахунки за надані послуги виключно в безготівковій формі (без використання платіжних карток). Чи повинен він при цьому застосовувати РРО? Якщо не повинен, то чи потрібно повідомляти фіскальну службу про незастосування РРО у 2016 році?

Ні, не повинен. Пояснимо чому.

Підприємці – єдинники другої групи незалежно від виду діяльності повинні застосовувати РРО при отриманні доходу за календарний рік, що перевищує 1 млн грн. Застосовувати РРО необхідно з 1-го числа першого місяця кварталу, що настає за кварталом, у якому відбулося перевищення (п. 296.10 Податкового кодексу, далі – ПК).

Порядок застосування РРО встановлено Законом від 06.07.95 р. № 265 (далі – Закон № 265). Зокрема, згідно зі ст. 3 цього документа суб'єкти господарювання повинні використовувати РРО при проведенні розрахункових операцій у готівковій і безготівковій формі (за допомогою платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг).

Проте в нашому випадку підприємець здійснює розрахунки виключно в безготівковій формі (без використання платіжних карток тощо). Такі розрахунки не є розрахунковою операцією в розумінні Закону № 265.

Нагадаємо, до  розрахункових операцій належать операції з приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівки за повернений покупцем товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа для безготівкової оплати товару (послуги) банком покупця або при поверненні товару (відмові від послуги) – оформлення розрахункових документів для перерахування коштів у банк покупця (ст. 2 Закону № 265).

Отже, наш підприємець не повинен застосовувати РРО (див. також лист ДФС у м. Києві від 16.12.15 р. № 3966/ч/26-15-12-02-14).

Що стосується повідомлення фіскальної служби про незастосування РРО, то ні ПК, ні Законом № 265 це не передбачено.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи повинен єдинник другої групи при безготівкових розрахунках застосовувати РРО?