Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи повинен автовантажоперевізник застосовувати РРО під час розрахунків із замовниками?

Автомобільний перевізник доставляє вантажі. Чи повинен він застосовувати РРО, приймаючи від клієнтів готівку в оплату своїх послуг, а також у разі безготівкових розрахунків платіжною карткою? І як бути в разі потреби приймати оплату в дорозі?

Так, автоперевізник повинен застосовувати РРО під час розрахунків за свої послуги (готівкою і за допомогою платіжної картки). Ця вимога зараз стосується перевізників – юросіб і підприємців на загальній системі оподаткування, а з 1 липня 2015 року (з 1 січня 2016 року) стосуватиметься також і підприємців, які є єдинника-ми третьої (другої) групи відповідно.

Пояснимо детальніше.

Якщо автомобільний вантажоперевізник – юрособа. Нагадаємо, що до 2015 року підприємства, які надавали послуги, могли обходитися без РРО. Вони повинні були проводити розрахунки у своїх касах, оформляючи прибуткові та видаткові касові ордери і видаючи клієнтам квитанції, підписані та засвідчені печаткою (за її наявності). Таке право підприємствам надавалося п. 1 ст. 9 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265). Але ця пільга не стосувалася підприємств торгівлі та громадського харчування (вони були зобов'язані застосовувати РРО під час розрахунків за надані послуги). А з 1 січня 2015 року до Зако-ну № 265 було внесено зміни, згідно з якими всі підприємства (і єдинники в тому числі) зобов'язані застосовувати РРО під час розрахун-ків за свої послуги (готівкою та за допомогою платіжних карток).

Якщо автомобільний вантажоперевізник – підприємець на загальній системі оподаткування. Ці особи й раніше були зобов'язані застосовувати РРО під час розрахунків (готівкою і за допомогою платіжної картки), так як вони не оформляють прибуткові касові ордери (це прерогатива виключно підприємств).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали