Чи повинен автовантажоперевізник застосовувати РРО під час розрахунків із замовниками?
11.06.2015 184 0 0
Автомобільний перевізник доставляє вантажі. Чи повинен він застосовувати РРО, приймаючи від клієнтів готівку в оплату своїх послуг, а також у разі безготівкових розрахунків платіжною карткою? І як бути в разі потреби приймати оплату в дорозі?
Так, автоперевізник повинен застосовувати РРО під час розрахунків за свої послуги (готівкою і за допомогою платіжної картки). Ця вимога зараз стосується перевізників – юросіб і підприємців на загальній системі оподаткування, а з 1 липня 2015 року (з 1 січня 2016 року) стосуватиметься також і підприємців, які є єдинника-ми третьої (другої) групи відповідно.
Пояснимо детальніше.
Якщо автомобільний вантажоперевізник – юрособа. Нагадаємо, що до 2015 року підприємства, які надавали послуги, могли обходитися без РРО. Вони повинні були проводити розрахунки у своїх касах, оформляючи прибуткові та видаткові касові ордери і видаючи клієнтам квитанції, підписані та засвідчені печаткою (за її наявності). Таке право підприємствам надавалося п. 1 ст. 9 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265). Але ця пільга не стосувалася підприємств торгівлі та громадського харчування (вони були зобов'язані застосовувати РРО під час розрахунків за надані послуги). А з 1 січня 2015 року до Зако-ну № 265 було внесено зміни, згідно з якими всі підприємства (і єдинники в тому числі) зобов'язані застосовувати РРО під час розрахун-ків за свої послуги (готівкою та за допомогою платіжних карток).
Якщо автомобільний вантажоперевізник – підприємець на загальній системі оподаткування. Ці особи й раніше були зобов'язані застосовувати РРО під час розрахунків (готівкою і за допомогою платіжної картки), так як вони не оформляють прибуткові касові ордери (це прерогатива виключно підприємств).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року