Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що потрібно знати про банківські кредити: необхідний мінімум (частина 1)

Олена Котляр

29.02.2016 310 0 0

Будь-яке підприємство може звернутися до банку із проханням про видачу кредиту. Причому звертатися можна не тільки до того банку, у якому в підприємства відкрито поточний рахунок, а до будь-якого банку, що пропонує найбільш вигідні умови кредитування в частині процентної ставки, застав, строку кредитування та графіка погашення.

У консультації розглянемо основні моменти, з якими зіштовхнеться підприємство, що бажає взяти в банку кредит.

За користування кредитом необхідно сплачувати проценти. Процентна ставка вказується в кредитному договорі за календарний рік.

Проценти нараховуються банком щодня на залишок заборгованості за кредитом на кінець дня і, як правило, сплачуються позичальником один раз на місяць (звичайно перераховуються платіжним дорученням).

Банк не має права підвищити процентну ставку в односторонньому порядку. Однак кредитним договором може бути передбачене застосування підвищеної процентної ставки на прострочену заборгованість або у випадку невиконання позичальником умов кредитного договору. Наприклад, якщо позичальник не застрахував заставне майно, або не оплатив черговий страховий платіж, або не виконав умови щодо переказу обігів грошових коштів з інших банків у банк позичальника і т. п. Усі ці умови узгоджуються з банком перед підписанням кредитного договору.

Вибираючи умови кредитування, потрібно тверезо оцінювати можливості підприємства погашати своєчасно кредит і проценти. Наприклад, підприємствам із сезонним характером діяльності необхідним є адаптований графік погашення. Тобто коли погашення кредиту проводиться не рівними платежами щомісяця, а максимальні суми погашення плануються в місяцях із найбільшою сумою виручки. При цьому треба пам'ятати, що проценти за кредитом у будь-якому разі доведеться сплачувати щомісяця. На ринку практично немає банків, що дозволяють позичальникам виплачувати проценти рідше одного разу на місяць.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали