• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Заповнення Книг обліку фізособами-єдинниками

Ольга Папінова

30.03.2017 1373 0 0

Єдинники першої та другої груп, а також єдинники третьої групи, які не є платниками ПДВ, зобов'язані вести Книгу обліку доходів (далі – Книга № 1), а єдинники третьої групи – платники ПДВ – Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга № 2). Дані Книг використовуються для заповнення податкової декларації платника єдиного податку (далі – ЄП). У консультації розглянемо основні правила ведення Книг, а також особливості їх заповнення.

Форми Книг затверджено Наказом № 579. Цим же наказом затверджено порядки їх ведення (далі – Порядок № 579/1 і Порядок № 579/2 відповідно).

На вибір платника податків Книги можна вести в паперовому або електронному вигляді. До заповнення Книги слід зареєструвати в контролюючому органі.

Якщо Книга буде вестися на паперовому носії, то єдинник повинен подати для реєстрації прошнурований і пронумерований примірник. На титульному аркуші Книги потрібно вказати (пп. 1 п. 3 Порядку № 579/1, пп. 1 п. 3 Порядку № 579/2):

  • П. І. Б. підприємця;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізосіб, що мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
  • податкову адресу.

Якщо Книга буде вестися в електронній формі, єдиннику потрібно придбати ключ електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) й укласти з контролюючим органом договір про визнання електронних документів (п. 4 Порядку № 579/1, п. 4 Порядку № 579/2).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали