• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи включається до складу доходу фізособи-єдинника дохід від курсових різниць?

Фізична особа – платник єдиного податку отримала на поточний рахунок виручку в іноземній валюті. При зміні курсу валют НБУ в неї виникають курсові різниці, а при продажу валюти на міжбанківському валютному ринку України (далі – МВРУ) – різниці в курсах. Чи включається до складу її доходів дохід, отриманий від курсових різниць і різниць у курсах між НБУ та МВРУ?

Ні, не включається. Пояснимо детальніше.

Згідно з п. 292.1 Податкового кодексу (далі – ПК) доходом фізичної особи – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати та відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності. Курсові різниці та різниці в курсах не є пасивними доходами (пп. 14.1.268 ПК).

Що ж стосується доходу, вираженого в іноземній валюті, то він перераховується у гривні за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, установленим НБУ на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ПК). Будь-якого іншого визнання доходів від операцій, здійснених в іноземній валюті, ПК не містить.

Виходячи з вищенаведеного, дохід від курсових різниць і різниць у курсах між НБУ та МВРУ при продажу валюти не включається до складу доходу фізособи – платника єдиного податку.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи включається до складу доходу фізособи-єдинника дохід від курсових різниць?