• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік у підприємця-єдинника

У консультації розглянемо правила ведення обліку доходів і витрат підприємцями на єдиному податку (далі – ЄП).

Дохід єдинника визначається за касовим методом, тобто при надходженні грошей на поточний рахунок або в касу (пп. 1 п. 292.1 ПК) В окремих випадках дохід може визначатися за особливими правилами (див. нижче).

Облік оподатковуваного доходу ведеться єдинниками-фізособами в Книзі доходів або в Книзі доходів і витрат, форми яких затверджено Наказом № 579 (далі – Книги) (докладніше див. «Заповнення Книг обліку фізособами-єдинниками»).

Облік витрат зобов'язані вести тільки єдинники третьої групи – платники ПДВ. Вони відображають їх суми в Книзі доходів і витрат (пп. 296.1.2 ПК). При цьому сума витрат не впливає на базу обкладення ЄП.

Водночас єдинникам не слід забувати про норму п. 44.1 ПК. Згідно з даним пунктом для цілей оподаткування платники повинні здійснювати облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі, зокрема, первинних документів та інших документів із розрахунку та сплати податків і зборів, ведення яких передбачене законодавством. При цьому платникам податків забороняється формування показників податкової звітності за даними, не підтвердженими вищевказаними документами.

Таким чином, дані Книг повинні підтверджуватися первинними документами (див. також ЗІР, категорія 107.07).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали