Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

«Сплячий» ФОП не отримав відповіді на скаргу про скасування вимоги з ЄСВ: план дій

29.09.2019 3932 0 2

Ця стаття буде корисною передусім для тих фізосіб-підприємців (далі – ФОП), які були так званими «сплячими», отримали вимогу органу ДФС про сплату недоїмки з ЄСВ, оскаржили таку вимогу (див. тут: «Недоїмка з ЄСВ та «сплячий» ФОП»), а відповіді так і не отримали протягом 30 днів.

Особливістю єдиного внеску (далі – ЄСВ) є те, що до нього не застосовується строк давності. А вимога про сплату недоїмки з ЄСВ є виконавчим документом. Тобто неоскарження такої вимоги або несплата за нею може призвести до того, що майно ФОП (або колишнього ФОП) арештують, допоки не буде погашено борг. Тому потрібно дуже серйозно поставитися до скасування такої вимоги.

ФОП, який оскаржив вимогу до ДФСУ, має дуже ретельно стежити за своєю кореспонденцією.

Так, у ч. 4 ст. 25 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) передбачено, що орган ДФС, який розглядає скаргу платника ЄСВ, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику ЄСВ протягом 30 календарних днів (далі – к. д.), що настають за днем отримання скарги, на адресу платника ЄСВ поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. Якщо протягом цього строку вмотивоване рішення органом ДФС не надсилається платнику ЄСВ, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника ЄСВ.

Наприклад, якщо ви подали скаргу 14.03.19 р., то відповідь вам повинні надіслати не пізніше 14.04.19 р. Але тут є один важливий нюанс – пошта. Як правило, пошта доставляє кореспонденцію протягом одного-двох днів у межах міста, але не більше 7 днів. Якщо відповідь на скаргу не отримано станом на 21.04.19 р., платник ЄСВ може припустити, що його вимогу скасовано.

Однак не все так просто. На практиці деякі платники ЄСВ не отримали відповіді від ДФС протягом 40 днів, а в електронному кабінеті за ними обліковується недоїмка. Тобто формально вимогу скасована, а практично – ні.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали