• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець стає єдинником не з дати держреєстрації: що зі звітністю?

29.10.2018 480 0 1

Підприємець при держреєстрації (05.09.18 р.) подав Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – заява), а статус платника єдиного податку (далі – ЄП) другої групи отримав із 01.10.18 р. Як йому відзвітувати за період підприємницької діяльності з 05.09.18 р. до 01.10.18 р.?

У цьому періоді підприємець перебуває на загальній системі оподаткування і є платником ПДФО за ставкою 18 % (п. 167.2, 177.1 Податкового кодексу, далі – ПК).

Об'єктом оподаткування для нього є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю (п. 177.2 ПК; ЗІР, категорія 104.05).

Але скористатися правом – зменшити оподатковуваний дохід на суму витрат – він може тільки в разі ведення Книги обліку доходів і витрат, зареєстрованої в контролюючому органі (п. 177.10 ПК; ЗІР, категорія 104.05).

Звітний період як платника ПДФО триває з дати держреєстрації підприємця до дати його переходу на спрощену систему оподаткування.

За результатами діяльності в цьому періоді підприємець повинен:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали