• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець здійснює діяльність у квартирі, в якій зареєстрований (прописаний) за місцем мешкання, не будучи її власником. Чи зобов’язаний підприємець сплачувати податок на нерухомість?

Громадянин постійно проживає (прописаний) і провадить підприємницьку діяльність у квартирі, власником якої є його батько. Чи повинен він як підприємець сплачувати податок на нерухомість за цю квартиру?

Ні, не повинен, оскільки платником податку на нерухомість є власник нерухомості (пп. 266.1.1 ПК). У цьому випадку – батько цього громадянина.

Реєстрація за місцем проживання (прописка) – це відомості, що вносяться до Єдиного державного демографічного реєстру і паспорта фізичної особи про адресу його постійного місця проживання в житловому приміщенні (абзаци п'ятий і сьомий ст. 3 Закону від 11.12.03 р. № 1382-IV). Реєстрація (прописка) фізособи в житловому приміщенні не приводить до виникнення права власності на це житлове приміщення і до обов'язку сплачувати податок за це житло.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Підприємець здійснює діяльність у квартирі, в якій зареєстрований (прописаний) за місцем мешкання, не будучи її власником. Чи зобов’язаний підприємець сплачувати податок на нерухомість?