• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи подавати декларацію за 2015 рік загальносистемнику без діяльності,якщо він мав дохід від двох податкових агентів?

Підприємець на загальній системі оподаткування в 2015 року не здійснював підприємницьку діяльність, але отримував зарплату на одному підприємстві (нарахована сума за рік – 78 000 грн.). А на іншому виконував роботи за ЦПД (сума винагороди за рік – 72 000 грн.). Чи потрібно йому подавати декларацію про майновий стан і доходи, ураховуючи, що пп «є» п. 176.2 Податкового кодексу (далі – ПК) скасовано?

Так, подавати декларацію потрібно. Пояснимо докладніше чому.

Про що йшлося в пп «є» п. 176.2 ПК? Про те, що податкова декларація обов'язково подається за результатами звітного податкового року, якщо протягом цього року платник податків отримував оподатковувані доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума таких доходів перевищила 120 розмірів мінімальної зарплати (далі – МЗП), установленої на 1 січня звітного року (у 2015 році – 146 160 грн.).

Ця норма виключена з ПК Законом від 24.12.15 р. № 909-VIII і не застосовується з 1 січня 2016 року. Але ж декларація подається за 2015 рік. Тому всі фізичні особи, які отримали протягом 2015 року доходи у вигляді заробітної плати, винагороди за ЦПД тощо від двох і більше податкових агентів, якщо такі доходи перевищили 146 160 грн., зобов'язані подати податкову декларацію і додаток Ф1 до неї до органу ДФС за місцем свого проживання до 1 травня 2016 року.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали