• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звіт із ЄСВ за себе: заповнюємо правильно

На що звернути увагу:

  • кожна категорія фізосіб-страхувальників (загальносистемників, єдинників, самозайнятих) подає за підсумками звітного року Звіт про суми нарахованого доходу і суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) у такому складі: титульний лист (Перелік таблиць звіту), Таблиця 1 (загальносистемники); Таблиця 2 (єдинники); Таблиці 1 та 2, якщо у звітному році відбувалася зміна системи оподаткування; Таблиця 3 (самозайняті); Таблиця 4 (за необхідності);
  • самозайняті особи, які є одночасно і підприємцями, подають два окремих Звіти: перший – з Таблицями 1 та/або 2 і другий – з Таблицею 3. Обидва ці звіти подаються у строк для подання Звіту підприємцями.

Відповідно до пп. 4 та 5 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI (далі – Закон № 2464) до платників ЄСВ належать:

  • підприємці на загальній системі оподаткування і на єдиному податку;
  • самозайняті особи (особи, яі провадять незалежну професійну діяльність: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню, викладацьку, медичну та юридичну (у т. ч. адвокати, нотаріуси) практику; особи, які провадять релігійну діяльність або подібну та отримують від такої діяльності дохід.

Завважимо, що норми ПК не забороняють фізособі бути зареєстрованим одночасно як підприємець (незалежно від вибраної системи оподаткування) і як самозайнята особа.

Для всіх цих категорій платників ставка ЄСВ буде єдина – 22 % до бази оподаткування.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали