• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може підприємець замінювати свого продавця в магазині?

Підприємець займається роздрібною торгівлею. Магазин маленький, там цілком справляється один продавець. Але продавець – найманий працівник, згідно з нормами КЗпП у нього повинні бути вихідні дні, йому належить відпустка, а також він може захворіти. Підприємцеві невигідно наймати другого продавця, і він вирішив, що в такі дні буде сам торгувати в магазині. Чи треба оформляти документально виконання підприємцем функцій продавця у власному магазині?

Ні, не треба. Пояснимо чому.

КЗпП регламентує трудові відносини між роботодавцями і найманими працівниками. Проте трудове законодавство не поширюється на діяльність самого підприємця, оскільки він не є найманим працівником у самого себе і не може укласти трудовий договір сам із собою.

Нагадаємо, що підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) в цілях досягнення економічних і соціальних результатів та отримання прибутку (ст. 42 Господарського кодексу, далі – ГК).

Підприємці мають право займатися будь-якою діяльністю, яка не заборонена законом (ч. 1 ст. 43, ч. 1 ст. 44 ГК). Наприклад, чинне законодавство не обмежує право підприємця самостійно реалізовувати товар, що належить йому. І режим роботи підприємець вибирає самостійно: на самого себе він може працювати у святкові дні, без вихідних і без відпустки. Тому підприємець має право виконувати функції продавця у власному магазині. І для цього йому не потрібно видавати окремий наказ або розпорядження про покладання на себе обов'язків продавця.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи може підприємець замінювати свого продавця в магазині?