Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи може підприємець-єдинник продавати пальне в ємкостях до 20 л?

23.11.2018 1385 0 1

Підприємець на єдиному податку планує продавати пальне в ємкостях об'ємом до 20 л. Чи має він право займатися продажем цього підакцизного товару? У разі реалізації пального чи треба йому реєструватися платником акцизного податку? Чи потрібна ліцензія на продаж пального?

Відповімо на ці запитання по порядку.

Платникам єдиного податку першої–третьої груп заборонено займатися виробництвом, експортом, імпортом і продажем підакцизних товарів (ч. 3 пп. 291.5.1 Податкового кодексу, далі – ПК). Перелік підакцизних товарів (зокрема, там зазначене і пальне) наведено у пп. 215.3.4 ПК. Але ця заборона не стосується роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами в ємкостях до 20 л.

Для довідки. Під паливно-мастильними матеріалами розуміються: авіаційне, танкове, автомобільне і корабельне пальне, мастильні матеріали, спеціальні рідини і спирт, необхідні для функціонування техніки.

Роздрібна торгівля – це перепродаж (тобто продаж без переробки) нових або уживаних товарів для особистого споживання або домашнього користування переважно населенню в магазинах, торговельних центрах, наметах, кіосках, компаніями поштового замовлення, вуличними торговцями, споживчими кооперативами, компаніями, що спеціалізуються на організації аукціонів тощо (Методологічні основи та пояснення до позицій КВЕД, затверджені наказом Держкомстату від 23.12.11 р. № 396).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали