• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може єдинник здійснити взаємозалік оплат за різними рахунками?

Нове

09.10.2019 278 0 0

Оподаткування господарських операцій: практичні ситуації

Уважаємо, що не можна, оскільки в цьому випадку постачання товару здійснюються без наявності загального договору. Тому при кожному постачанні відповідна накладна та рахунок є як би окремим договором. А розрахунки за товар проводяться окремо за кожним конкретним рахунком (накладною), реквізити якого вказуються покупцем у платіжному дорученні.

Тому зливати такі оплати в один казан не рекомендуємо. Адже згідно з п. 291.6 ПК платники єдиного податку першої – третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). А якщо єдинник здійснить взаємозалік оплат, то при формальному підході грошової форми розрахунків не вийде.

У такому випадку єдиннику доведеться суму зарахованої недоплати за рахунком оподаткувати за підвищеною ставкою. Якщо єдинник є:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали