• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як враховувати витрати підприємця загальносистемника, якщо вони були здійснені коли він перебував на спрощеній системі

Підприємець перейшов зі спрощеної системи оподаткування на загальну. Чи має він право враховувати документально підтверджені витрати, які були фактично здійснені під час провадження діяльності на спрощеній системі оподаткування?

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців передбачений ст. 177 розд. IV Податкового кодексу  (далі – ПК).

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п. 177.2 ПК). До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розд. III ПКУ (п. 177.4 ПК).

Враховуючи вищевикладене, оскільки для визначення чистого оподатковуваного прибутку витрати фізичної особи – підприємця на загальній системі формуються при отриманні доходу, то фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право врахувати суму витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони фактично були понесені.

 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Як враховувати витрати підприємця загальносистемника, якщо вони були здійснені коли він перебував на спрощеній системі