Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як підприємцеві внести до трудової книжки відомості про прийняттяі звільнення працівника?

Ситуація: Закон від 22.12.14 р. № 77-VIII (набув чинності 01.01.15 р.) виключив із КЗпП ст. 241, яка передбачала обов'язкову реєстрацію в державному центрі зайнятості трудових договорів, укладених між підприємцем і його найманими працівниками. Підприємець оформив із працівниками трудові договори після 01.01.15 р. А надалі зіткнувся з необхідністю когось із працівників звільнити, а на їх місце прийняти нових. Як підприємцеві відобразити ці відомості в трудових книжках працівників?

Чому виникло запитання: порядок ведення трудових книжок установлено Інструкцією, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58 (далі – Інструкція № 58). Згідно з нині чинною редакцією п. 2.211 Інструкції № 58 записи в трудових книжках працівників повинні містити посилання на дату реєстрації або зняття з реєстрації трудового договору в державному центрі зайнятості. Норми КЗпП з 01.01.15 р. не вимагають обов'язкової реєстрації трудових договорів, проте залишився чинним Порядок, затверджений наказом Мінпраці та соцполітики від 08.06.01 р. № 260 (далі – Наказ № 260), який передбачає обов'язкову реєстрацію в державному центрі зайнятості трудових договорів, укладених між підприємством і підприємцем.

Пропонуємо рішення

Орієнтуватися на КЗпП, тобто записи до трудової книжки працівника, з яким трудовий договір укладено після 01.01.15 р., вносити без посилання на реєстрацію або зняття з реєстрації трудового договору в державному центрі зайнятості.

У кінці консультації у зразку 1 наведено приклади записів у трудовій книжці:

- про прийняття працівника (див. приклад 1);

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали